top of page
Vyhledat

5 důležitých kroků pro vytvoření úspěšné B2B lead generation strategie

B2B leadgen marketing je proces generování kvalifikovaných potenciálních zákazníků (leads) pro podnikání v oblasti B2B. Cílem je vytvořit zájem o produkt nebo službu a následně potenciálního zákazníka kontaktovat s cílem uzavřít obchod. Často se používá pro produkty a služby, kde je potřeba více interakce s potenciálním zákazníkem, než při běžném prodeji spotřebního zboží.


Celý proces B2B leadgen marketingu se skládá z různých nástrojů a metod, jako jsou e-mailový marketing, obsahový marketing, sociální média, SEO, PPC reklama a další. Smyslem B2B leadgen marketingu je poskytnout zákazníkům relevantní a užitečný obsah, který jim pomůže rozhodnout se pro nákup produktu nebo služby.


Jaké jsou důležité úvodní kroky pro vytvoření lead generation strategie?


1. Stanovte si cíle

  • Před zahájením lead generation kampaně je důležité stanovit si jasné cíle, jako například počet nových leadů, konverze nebo prodeje.

2. Identifikujte cílové skupiny

  • Je důležité poznat své zákazníky a identifikovat jejich potřeby, chování a preference.

3. Vytvořte obsah pro cílovou skupinu

  • Vytvoření cíleného obsahu, který odpovídá potřebám cílové skupiny, může pomoci přitáhnout leady.

4. Využijte různých kanálů

  • Použití různých kanálů, jako je sociální média, e-mail, PPC nebo SEO, může pomoci rozšířit dosah kampaně a přilákat více leadů.

5. Vytvořte lead magnet

  • Lead magnetem je cokoliv, co nabízíte zákazníkům za vyplnění kontaktního formuláře, jako například e-book, webinář, nebo sleva.Mé dovednosti a kompetence


Pro rok 2023 jsem se stal ambasadorem, tedy Google Certified Trainer, pro oblast B2B leadgen marketing. Je to oblast, které se dlouhodobě profesně věnuji ať už díky spolupráci s jednotlivými firmami na budování jejich strategií, ale i formou vzdělávání přes různé workshopy a webináře.


Vzdělávání a osvěta o nutnosti kvalitního marketingu a marketingových a firemních strategií v prostředí B2B je moje vášeň a jsem velice rád, že jsem získal titul GCT, od kterého očekávám, že mi pomůže zvýšit dosah a zásah mých přednášek.


Budu velice rád, pokud i vám budu moci předat tyto informace na některém z workshopů. Jejich nabídku můžete vidět zde a pokud máte o nějaký zájem, tak mě kontaktujte pro bližší info o termínu.
bottom of page