top of page
Vyhledat

7 důvodů, proč je i blog klíčem k úspěchu B2B firem

Máte firemní blog? A publikujete pravidelně články?

V praxi se setkávám s tím, že když se klientů zeptám na to, zda mají aktivní blog, tak dostanu odpovědi typu:

  • “Na to nemáme čas”

  • “Nemáme nikoho, kdo by to psal”

  • “Nevíme, o čem bychom psali”

  • “Je to k ničemu, stejně to nikdo nečte”

Přitom mít aktivní blog je jedna z důležitých součástí leadgen marketingu. Mám pro vás 7 důvodů, proč byste měli mít kvalitní firemní blog. A pokud tak nemáte, tak věřím, že vás článek "přesvědčí" , že ve firmě nakonec najdete kapacitu k psaní blogu i témata na kvalitní obsah.


1. Budování důvěry

Publikováním kvalitního obsahu, který je relevantní pro váš obor, můžete demonstrovat odbornost a znalosti ve svém oboru. To pomáhá budovat důvěru mezi vaší firmou a potenciálními zákazníky.


2. Zvýšení viditelnosti

Pravidelné publikování blogových příspěvků zlepšuje vaši přítomnost v online prostoru a pomáhá zvýšit organickou návštěvnost vašeho webu. To může vést k vyššímu zájmu o vaše produkty a služby.


3. Generování leadů

Blog můžete využít jako leadgen nástroj. Kvalitní obsah může motivovat návštěvníky k zanechání kontaktu nebo zájmu o vaše služby.


4. Podpora spolupráce

Blog může sloužit jako platforma pro sdílení referencí, case studies a dalších informací o vaší firmě. Tímto způsobem můžete budovat povědomí o vaší odbornosti a zároveň získat nové obchodní příležitosti.


5. Udržování vztahů s klienty

Aktivní blog může sloužit jako platforma pro komunikaci s vašimi stávajícími zákazníky. Můžete sdílet novinky, updaty a zajímavosti z vašeho odvětví, čímž udržujete vztahy s klienty a podporujete jejich loajalitu.

6. Vzdělávání

Díky blogu může vzdělávat jak vaše klienty, tak i širší veřejnost. Sdílením informací a poznatků o vašem odvětví můžete pozitivně ovlivnit vnímání vaší firmy a zároveň pomoci zákazníkům lépe pochopit vaše produkty a služby.


7. Sdílení úspěchů

Blog je ideální platforma pro sdílení úspěchů vaší firmy, jako jsou:

  • ocenění

  • certifikáty

  • noví klienti

  • úspěšné projekty

To pomáhá posílit vaši značku a zvýšit důvěru mezi potenciálními zákazníky.


bottom of page